24 | 07 | 2019
Błąd
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/vmail/wodip.opole.pl/zs_olszanka/www/j/images/Uwaga
    • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/

DZIEŃ CZARNEGO KOTA W BIBLIOTECE W KRZYŻOWICACH

W czwartek 15 listopada przedszkolaki zamieniły się w koty. Dlaczego? Bo to Dzień Czarnego Kota! Pomysł święta powstał we Włoszech. Tam właśnie założono Ruch Obrony Czarnych Kotów. Ma on na celu ochronę czarnych kotów przed skutkami przesądów, jakie je otaczają. W tym dniu przedszkolaki udały się do biblioteki, gdzie dowiedziały się na podstawie literatury, że wcale nie trzeba  wierzyć w przesądy, że czarne koty przynoszą pecha… i że są one bardzo milusie. Dowiedziały się także jak żyją koty, jakie mają przyzwyczajenia, co lubią jeść oraz jak należy opiekować się nimi. Przedszkolaki dzięki temu spotkaniu jeszcze bardziej polubiły przemiłe zwierzątka.

tekst i foto: Wiesława Stańczyk

{gallery}galeria/2018_2019/pp_k/czarny_kot{/gallery}